Ohlédnutí za letošním MTB závodem v Zelenči

V pořadí již 7. ročník zelenečského závodu na horských kolech je úspěšně za námi. Myslím, že se vydařil. Loňské mimořádné účasti jsme sice nedosáhli, i tak jsme ale rozdali více než 100 startovních čísel. Méně bylo tentokrát nejmladších závodníků a dětí ve věku 11-12 let, mile nás překvapily juniorky a dívky sedmi a osmileté. Nejsilnější kategorií byla letos kategorie mužů, s nimiž velmi úspěšně poměřil síly i jeden z juniorů. Na startu jsme pak přivítali dosud nejstaršího účastníka v historii ve věku 74 let. Klobouk dolů před jeho výkonem!

Na start naší nelehké trati se letos postavilo více než 80 dětí a jsou to pravděpodobně ony, kdo svou účastí nakonec na kolo posadil i nás, rodiče. Moc bych si přála, aby si děti odnesly ze závodů to, že nejen na téhle trase měří síly hlavně samy se sebou. A že na výsledku vlastně tolik nezáleží, když je dosažen poctivě a čestně.

Děkuji všem, kdo jste nás přišli podpořit, ať už účastí v závodě nebo jen svou přítomností. Vy všichni jste vytvořili krásnou a milou atmosféru, na kterou budeme rádi vzpomínat. Pokud by kdokoli z vás měl čas a chuť v organizaci závodů dále pokračovat, ráda mu v případě zájmu pomůžu.

Děkuji i naší obci za setrvalou pomoc a podporu, bez níž bychom se neobešli. A děkuji samozřejmě všem sponzorům, díky kterým jsme mohli dětem opět rozdat krásné a hodnotné ceny.

Fotogalerii najdete na https://www.rajce.net/u1186780, výsledkovou listinu poskytneme rádi na vyžádání.

Mé největší poděkování pak patří celému organizačnímu týmu. Všichni do jednoho mi byli obrovskou oporou a dohromady se nám za ta léta podařilo vytvořit skvělou skupinu, v níž leckdy nebylo třeba ani slov. Přátelé, bylo mi ctí!

S poděkováním za ročník letošní i všechny ročníky předchozí,

Markéta Schovánková